HUMAS 15 (1 Lt)
HUMAS 15 (1 Lt)

HUMAS 15 (1 Lt) (30300023)

Fiyat : ₺165,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 499
₺55,00 'den başlayan taksitlerle
HUMAS-15:
 
Humik ve fulvik asit esaslı organik madde kaynağıdır. Humik ve fulvik asitler, toprak ve bitkiler için yaşamsal öneme sahip besin maddelerini, vitaminleri ve iz elementleri doğal (organik) formda içeren en mükemmel maddelerdir. HUMAS-15, toprağın kalitesini ve verimliliğini (kimyasal, fiziksel ve biyolojik özelliklerini) iyileştiren "toprak düzenleyici-ıslah edici" özel bir üründür. Kaliteli bir organik madde kaynağı olmasının yanında, potasyum ve iz element (çinko, bakır, mangan) içerir.
 
HUMAS-15;
. Ağır bünyeli (killi) topraklarda sert yapıyı çözerek toprağa yumuşak, kolay işlenebilir, havadar ve geçirgen bir yapı kazandırır. Bu özelliği ile bitki kök sistemi gelişimi için elverişli bir ortam hazırlar; kuvvetli ve sağlıklı kök gelişimini teşvik eder, köklerin hareket kabiliyetini ve yayılım alanını artırarak bitkinin topraktan faydalanma hacmini en yüksek düzeye çıkarır.
. Hafif bünyeli (kumlu) topraklarda, yapıştırıcı özelliği sayesinde kum taneciklerini birbirine bağlayarak kümeleştirir ve toprağı kıvama getirir. Böylece hem toprağın su tutma kabiliyeti artar, hem de bitki besin maddelerinin topraktan hızlı kaybı (yıkanarak uzaklaşması) önlenir.
. Toprakta kaymak tabakası oluşumunun önüne geçer. Böylece çimlenmiş bitkicikler, fiziksel bir engele maruz kalmadan kolaylıkla toprak yüzüne çıkabilir.
. Kurak şartlarda bitkinin su stresine girmesini önler.
. Toprağın rengini koyulaştırarak daha fazla güneş enerjisi emilimi sağlar. Kolay ısınan toprakta tohumlar daha kısa sürede çimlenir ve ürün daha erken hasada gelir.
. Faydalı toprak mikroorganizmalarının gelişmesi ve çoğalması üzerinde uyarıcı etki yaparak toprakta biyolojik aktiviteyi artırır. Bununla birlikte toprak pH'ını da dengeler. Bu özellikleriyle toprakta alınamaz formda bulunan besin elementlerini bitkinin yararlanabileceği forma dönüştürür ve bitkinin besin maddesi alım kapasitesini yükseltir.

 

Ağaç başı cc ağacın yaşına göre belirlenir.

  


 

Gübreleme Önerileri:

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR